KMD – od Morza Bałtyckiego po Egejskie

Po wakacyjnym odpoczynku wrzesień upłynął na intensywnej promocji projektu KMD na dwóch międzynarodowych konferencjach – PPAM oraz EUDAT.

XIV edycja konferencji PPAM organizowana była tym razem w Gdańsku, a gospodarzem wydarzenia była Politechnika Gdańska – jeden z członków projektu KMD. Na dedykowanej tematyce obliczeń równoległych i rozproszonych konferencji znalazły się rollupy promocyjne projektu, ulotki oraz kierownik projektu, z którym można było zamienić kilka słów o tym co obecnie dzieje się w projekcie oraz jakie wsparcie może zaoferować uczestnikom konferencji PPAM.

Na drugiej konferencji – EUDAT – organizowanej w Atenach w dniach 13-15 września, dedykowanej najnowszym trendom i osiągnięciom w dziedzinie usług zarządzania danymi badawczymi znalazł się przygotowany na tę okazję plakat, prezentowany w czasie specjalnej sesji posterowej. Plakat koncentrował się na przedstawieniu najważniejszych założeń w kontekście wyspecjalizowanych rozwiązań dedykowanych zarządzaniu danymi użytkownika naukowego. Plakat do pobrania jest na stronie konferencji.